Kép Kép

Kétnapos kirándulásra utazott iskolánk 47 diákja és két tanára a szomszédos Szlovéniába, ahol gazdag programban volt részük. Szerencsére az időjárás is kegyes volt, sikeresen megúszták az esőket. Az első napon a Cillei család egykori várának, Celjének a romjaihoz látogattak el, majd a Slap Savica és a Peričnik-vízeséseket csodálhatták meg, végül pedig az Alpok egyik legszebb morénatavát, a Bledi-tavat. Másnap a program egy kétórás túrával folytatódott a Škocjani-barlangban, ahol a felszíni szurdokvölgyekhez hasonlóan hidakon, sziklapárkányokon kiépített utakon járhatták végig a Reka folyó által kiépített barlangrendszer egy szakaszát, és pompás cseppköveket is láttak a 3 km-es „séta” során. Délután Koper, a mediterrán kikötőváros nyújtott csodálatos látnivalókat diákjainknak. Köszönjük Horváth Károly tanár úr szervező munkáját!