Az Országos Magyar Vadászati Védegylet 1992 óta hirdeti meg az Országos Ifjúsági Vadászvetélkedőt, amelynek megszervezésére az idén iskolánk kapott lehetőséget.
A 2019. szeptember 25. és 27. között lezajlott versenyen 8 vadászati és erdészeti képzést folytató iskola 24 diákja mérte össze gyakorlati és elméleti tudását különböző versenyszámok teljesítése során.
Résztvevő iskolák
- AM ASZK – Mátra Erdészeti, Mezőgazdasági és Vadgazdálkodási Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma, Mátrafüred
- Bársony István Mezőgazdasági Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, Csongrád
- Herman Ottó Környezetvédelmi és Mezőgazdasági Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, Szombathely
- Kiss Ferenc Erdészeti Szakgimnázium, Szeged
- Kaposvári SZC Dráva Völgye Gimnáziuma, Szakgimnáziuma és Kollégiuma, Barcs
- Roth Gyula Erdészeti, Faipari, Kertészeti, Környezetvédelmi Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, Sopron
- Széchenyi István Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, Hajduböszörmény
- Széchenyi Zsigmond Mezőgazdasági Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, Somogyzsitfa
Versenyszámok
- Koronglövészet
- Bukócél lövészet
- Szakmai elméleti teszt
- Vadászetikai teszt
- Állathang-felismerés
- Madár röpkép felismerés
- Nyomképfelismerés
- Vadászkutya és pásztorkutya fajtafelismerés
- Apró- és nagyvad találatjelzés
- Vadászati kürtjelek felismerése
- Vadászati szakkifejezések háromnyelvű ismerete
- Növény- és magfelismerés
- Állatfelismerés
- Trófeaminősítés, távolságbecslés
- Motorfűrész szerelés
- Fegyver összeszerelés
- Ládacsapda élesítés
- Szakmai szóbeli
Eredmények
Csapatverseny
- Roth Gyula Erdészeti, Faipari, Kertészeti, Környezetvédelmi Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, Sopron
- Kaposvári SZC Dráva Völgye Gimnáziuma, Szakgimnáziuma és Kollégiuma, Barcs
- Bársony István Mezőgazdasági Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, Csongrád
Egyéni összetett eredmény
- Kis Péter Zoltán (Sopron)
- Bori Miklós Gábor (Csongrád)
- Tomecz Nándor (Csongrád)
- Kaufmann Domonkos (Sopron)
- Reich Máté (Barcs)
Az összetett versenyszámok egyéni győztesei
-
- Krizsán János (Szeged) --- Madár röpkép, állathang és nyomkép felismerés
- Molnár Sára (Mátrafüred) --- Apró- és nagyvad találatjelzés, kürtjelfelismerés, szakkifejezések háromnyelvű ismerete
- Berta Bálint (Barcs) --- Korong- és bukócél lövészet
- Kis Péter Zoltán (Sopron) --- Növény-, állat-, mag- és kutyafajták felismerés
- Reich Máté (Barcs) --- Motorfűrész szerelés, fegyver összeszerelés, ládacsapda élesítés
- Németh Zsombor (Barcs) --- Trófeabírálat és távolságbecslés
- Tomecz Nándor (Csongrád) --- Szakmai és etikai totó
- Lelkes Marcell János (Sopron) --- Szakmai szóbeli
Köszönjük támogatóinknak a verseny szakmai lebonyolításában való közreműködést, a versenyzők díjazására tett felajánlásokat!
Támogatóink
- Darány és Térsége Vadásztársaság
- Dénes Natur Műhely Kft
- Kaszó Zrt.
- Mecsekredő Zrt.
- Nyugat-Gyöngyösmenti Vadásztársaság
- Országos Magyar Vadászati Védegylet
- OMVK Somogy Megyei Terület Szervezete
- Rigóci Baráti Vadásztársaság
- Sefag Zrt.
- STIHL Magyarország
- Zalaerdő Zrt.
- Vadászati Kulturális Egyesület
Gratulálunk a verseny minden résztvevőjének a helytállásához és a teljesítményéhez, és kívánunk további sikereket tanulmányaikhoz, illetve szakmai pályafutásukhoz!
A Kapos TV riportfilmje a vetélkedőről