Kép

Vasárnap rendezték az Ottlik-filmes verseny döntőjét Budapesten a Veres Pálné Gimnáziumban, ahová iskolánk tanulói - Molnár Eszter és Kálmán Levente (11. g) - is meghívást kapott, miután alkotásukkal bekerültek az ország legjobb tíz csapata közé.

Az összművészeti verseny szóbeli fordulójában egymás filmjeiről készítettek kritikát a tanulók, és kötetlen, jó hangulatú beszélgetés keretében osztották meg egymással építő jellegű véleményüket. A mi diákjaink filmes nyelven fogalmazva „A legjobb megfigyelésekért és a legjobb mellérendelésekért” különdíját kapták, ami szabad fordításban annyit tesz, hogy a csapat érzékenyen reagált a részletekre, és elkerülte a szimbolikus megfogalmazásból adódó közhelyességet.

Gratulálunk a szerzőknek és felkészítőjüknek - Kövi Anita tanárnőnek - egyaránt!