Németországi farmgyakorlat

Képgaléria

A budapesti Hermann Ottó intézet (korábban NAKVI) partnereként az idei évben is sikeresen pályáztak tanulóink „A magyar erdész és lovász fiatalok külföldi tapasztalatszerzése 2015-1-HU01-KA102-013397” című programban való részvételre. Külön büszkék vagyunk arra, hogy három hasonló profilú iskola tanulóival versenyezve tíz helyből hetet a mi tanulóink nyertek el.

A kiutazók (2 fő 12. erdész, 2 fő 13. erdész, 3 fő 14. erdész) Németországban összefüggő farmgyakorlaton vesznek részt különböző gazdálkodóknál. Szakmájukhoz kapcsolódó gyakorlati feladatokat végeznek, elmélyíthetik tudásukat a német nyelv és kultúra területén. Szeptember 5-én utaztak ki, és a gyakorlatnak október 16-án lesz vége. Információink szerint a tanulók rendben megérkeztek, elvégezték a felkészítő programot és munkába álltak. Reméljük olyan kedvező tapasztalattal térnek majd haza, amit az itthon maradtak is hasznosítani tudnak. Ízelítőül néhány kép, amelyet diákjaink küldtek.