ESZH Logo HS 700

Szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt az

Európai Szakképzési Hét iskolánkban megvalósuló programjaira.

Programok:

2018. november 6. kedd 10 óra

Helyszín: Kaposvári SZC Dráva Völgye Gimnáziuma, Szakgimnáziuma és Kollégiuma, Barcs-Középrigóc

"Ez elment vadászni" - lövészbemutató és lövészverseny

Az iskola erdészeti gyakorlati bázisához tartozó lőtéren iskolánk tanulói közreműködésével szervezett lövészeti bemutatón vehetnek részt az érdeklődők. Ezt követően lehetőséget adunk a fegyverek, illetve a lövészet kipróbálására. A legügyesebb résztvevők számára a program zárásaként lövészversenyt szervezünk általános iskolai, középiskolai és felnőtt kategóriában.

2018. november 7. szerda 10 óra

Helyszín: Kaposvári SZC Dráva Völgye Gimnáziuma, Szakgimnáziuma és Kollégiuma, Barcs-Középrigóc

„Állatok az örökkévalóságnak” – preparátor bemutató és gyakorlat

Program

A résztvevők betekinthetnek a preparátori munka folyamataiba. A bemutató során megismerkedhetnek az egyes munkafázisokkal: a madarak nyúzásával, előkészítésével, teljes és portré stílusban történő felállításával, a koponyás trófeák montírozásával, illetve a szőrmés állatok nyúzásának, a bőrök előkészítésének lépéseivel. Megtekinthetik továbbá az iskola preparátor szakkörének eddigi munkáját, az elkészült preparátumokat.

2018. november 8. csütörtök 10 óra

Helyszín: Kaposvári SZC Dráva Völgye Gimnáziuma, Szakgimnáziuma és Kollégiuma, Barcs, Szent László u. 13.

Vízügyi nyílt óra

Program

1. Megnyitó
2. "Minden, ami víz" címmel interaktív előadás
3. Az iskola vízügyi képzéseinek bemutatása.
4. Az iskola vízügyi laborjában és a tanpályán gyakorlati bemutató.
 
Face 700